Hrvatski hotelijeri ove su godine do prvih dana srpnja ukupno gledano zabilježili nešto bolji promet nego prošle, buking visoke ljetne sezone je dobar, a za posezonu i znatno bolji od lani. No unatoč tomu, srpanj i kolovoz treba dobro taktički odraditi jer se, primjerice, eventualni minus od dva posto u kolovozu neće moći tako lako nadoknaditi, ma kako dobri rezultati bili u prva ili zadnja četiri mjeseca u godini. Zbog dugogodišnjeg nedostatka novih hotelskih kapaciteta ni ovog ljeta ne može se očekivati veći rast i bit će uspjeh ako se zadrži tempo s početka ovog ljeta, odnosno ako se ponovi lanjsko ljeto. U predsezoni dobro su radili hotelijeri u Istri i još nekim regijama, a najbolje u Dubrovniku. Oni su zabilježili i 15-postotni porast prometa.
Hrvatski hotelijeri ove su godine do prvih dana srpnja ukupno gledano zabilježili nešto bolji promet nego prošle, buking visoke ljetne sezone je dobar, a za posezonu i znatno bolji od lani.
No unatoč tomu, srpanj i kolovoz treba dobro taktički odraditi jer se, primjerice, eventualni minus od dva posto u kolovozu neće moći tako lako nadoknaditi, ma kako dobri rezultati bili u prva ili zadnja četiri mjeseca u godini.
Poruka je to predsjednika Udruge poslodavaca u hotelijerstvu Hrvatske Kristijana Šustara koji ističe i da se zbog dugogodišnjeg nedostatka novih hotelskih kapaciteta ni ovog ljeta ne može očekivati veći rast i bit će uspjeh ako se zadrži tempo s početka ovog ljeta, odnosno ako se ponovi lanjsko ljeto.
Iako još nemaju podatke za sve regije, Šustar ističe da su u predsezoni dobro radili hotelijeri u Istri i još nekim regijama, a najbolje u Dubrovniku. Oni su zabilježili i 15-postotni porast prometa. To povezuje s, kako kaže, jako pozitivnim trendom u Dubrovniku, a to je da najbolje rezultate s najvećim stopama rasta bilježe najkvalitetniji, pa i najskuplji hoteli.